Comisia de Disciplină a AJF Brașov a dat joi, 11 octombrie a.c.,  verdictul în cazul incidentelor petrecute la partida CSM Făgăraș – Unirea Harman, din etapa a 4-a a Ligii a 4-a Brașov, titrează Monitorul Expres.  CSM Făgăraș a pierdut meciul cu 3-0 și a fost sancționată cu interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe stadionul propriu pentru două etape.
 Abatere: În minutul 94 un spectator a intrat în incinta terenului de joc având conflict verbal cu oficialii de pe banca echipei oaspete. A fost evacuat, iar la puțin timp tot același spectator a aruncat cu o legătură de chei lovind un oficial, de pe banca de rezervă , în zona occipitală. Acest oficial a necesitat îngrijiri medicale. Arbitrul a fluierat finalul jocului considerând că nu mai poate fii asigurată ordinea și siguranța oficialilor.
Rezolutie: ,,Comisia a hotărât sancționarea clubului CSM Făgăraș cu pierderea jocului cu 3-0, interzicerea organizării pe propriul teren a două jocuri și penalitate de 1.000 lei conform art.83.1.a coroborat cu art.82.1”, precizează AJF Brașov.

Meci întrerupt în minutul 90+4! CSM Făgăraș conducea cu 2-1!

Meciul dintre CSM Făgăraș și Unirea Hărman din runda cu numărul 4 din Liga 4 Brașov, a fost întrerupt în minutul 90+4, la scorul de 2-1 pentru gazde. Arbitrul Liviu Enciu a întrerupt meciul în prelungiri, după ce un oficial al echipei Unirea Hărman a fost lovit cu un obiect aruncat de un spectator!

Clasamentul Ligii a 4-a Brașov:

Clasament: 1. CSM Săcele 19 p, 2. Aripile Brașov 16p, 3. Inter Cristian 16p, 4. Unirea Hărman 16p, 5. CSM Făgăraș 11p, 6. ACS Hoghiz 10p, 7. ACS Vulcan 9p, 8. Chimia Victoria 8p, 9.Teutonii Ghimbav 8p, 10. Olimpic Zărnești II 7p, 11. ACS Hălchiu 6p, 12. Corona Brașov 4p, 13. Bucegi Moeciu 4p, 14. Carpați Berivoi 3p, 15. FS Voila 0p