Monitorul de Făgăraș - Ziarul care stă de vorbă cu oamenii!

Home Ştiri din sport Fotbal, Liga a IV-a
Fotbal, Liga a IV-a Email
Luni, 16 Aprilie 2018 16:40

Sîmbătă, 14 aprilie, a avut loc o nouă etapă a Diviziei D. ASSR Braşov a reuşit să se impună în deplasarea de la Tărlungeni şi, profitînd de înfrînegerea celor de la Săcele, s-a distanţat în fruntea clasamentului. Chimia Victoria reuşeşte să se impună pe propriul teren, nu fără emoţii, cu scorul de 4-3, după ce la pauză oaspeţii conduceau cu scorul de 3-2. A fost un meci nebun, cu multe răsturnări de situaţie, ocazii la amebele porţi şi multe goluri. Fotbaliştii antrenaţi de Florin Nechifor au început mai bine jocul şi după 25 de minute conduceau deja cu scorul de 2-0. David a reuşit deschiderea scorului în minutul 7 iar Bădăloi, în minutul 25 reuşeşte să dubleze avantajul echipei sale pe tabela de marcaj. Meciul părea jucat. Însă, oaspeţii au avut un final de repriză foarte bun şi au reuşit în 15 minute să marcheze de trei ori, speculînd ,,breşele“ din defensiva formaţiei gazdă. La patru minute de la reluarea actului secund acelaşi David reuşeşte ,,dubla“ restabilind egalitatea. Introdus pe terenul de joc în minutul 72, Ţăruş, reuşeşte să înscrie golul victoriei printr-un şut plasat, la colţul lung, din exteriorul suprafeţei de pedeapsă. Carpaţi Berivoi continuă parcursul foarte bun din acest debut de retur şi se impune, pe propriul teren, cu scorul de 5-1 în faţa formaţiei din Hurez. Golurile formaţiei antrenate de Dan Brătescu au fost marcate de: Grapă în min. 23 şi 57; Leancă în min. 70 şi 76 şi Neagoe în min. 73.